16 Nisan 2013 Salı

Kaçıncı Gün Olduğunu Bilmediğimin Birinci Günü


   Çevremdeki kimseyi tanımıyorum. Uzun süredir burada olduğumun farkındayım ama hiç bir şey hatırlamıyorum. Yarım saat öncesi yıllar öncesinde gördüğüm bir rüya gibi. Yarım saat mi geçti, onu da bilmiyorum. Sadece belli bir zaman terimi verme alışkanlığı olsa gerek.  
   Volta atar gibiyim. Bilmediğim bu yerin bir ucundan bir ucuna salınıyorum. Hangi tarafın neresi olduğunu da bilmiyorum. Tasarlama olsa gerek bu. Beynimin içinde kaç kişi var da beni oradan oraya götürüyor. Gördüğüm her yerdeyim sanki. Ama istediğim yer değil. 
   Bana yaklaşıp aynı anda uzaklaşan insanlar var. Konuşmuyorlar. Ben de onlarla konuşamıyorum. Yapabildiğim tek şey onlara düşman gibi görünmemek. Düşman olmak istemiyorum. Korkmuyorum.
   Ne kadar zaman geçtiğini hatırlamıyorum. İki kişinin kavga ettiğini görüyorum. Düşen ayağa kalkamıyor nedense. Sonra başka iki kişiyi görüyorum, düşen yine yerde. Bana biri yaklaşıyorken oturmaya çalışıyorum, yanımdan geçip gidiyor. Korkmuyorum. Aslında oturduğumdan da emin değilim. Eylemlerimin gerçek olduğunu kavrayamıyorum.
   Offf ne çok bilinmezlik sarıyor etrafımı. Yorgunum. Düştüm. Düşürüldüm. Diğerleri gibi yerde kalmadım. Ayakta olduğumu biliyorum.

Ne kadar zaman geçti bilmiyorum. Bir yerlerde baygın haldeyim. Bilinç kaybı. Kalkmayı deniyorum çok sefer, çok güçsüz ve çaresizim. Yatı(rılı)yorum. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder